Jednym z ważniejszych akcesoriów służb mundurowych jest bez wątpienia poręczny nóż bojowy, który ma niezwykle szerokie zastosowanie. Jednak wyposażenie tego typu przydaje się nie tylko funkcjonariuszom wojskowym, broń krótka jest często wybierana również przez myśliwych oraz pasjonatów militariów. Obecnie mają oni do dyspozycji wiele rodzajów głowni, które mają często inne przeznaczenie. Część z nich można zakupić za pośrednictwem sklepu internetowego Military Market, w bardzo przystępnej cenie.

Nóż 5.11 CFK7 Camp & Field Knife Nóż 5.11 CFK7 Camp & Field Knife
Producent: 5.11
Cena: 545,00 zł (netto: 443,09 zł )
zobacz więcej
Nóż 5.11 CFK 4 Camp Field Nóż 5.11 CFK 4 Camp Field
Producent: 5.11
Cena: 365,00 zł (netto: 296,75 zł )
zobacz więcej
Nóż 5.11 CS1 Tanto Nóż 5.11 CS1 Tanto
Producent: 5.11
Cena: 299,00 zł (netto: 243,09 zł )
zobacz więcej
Nóż 5.11 Ferro Nóż 5.11 Ferro
Producent: 5.11
Cena: 135,00 zł (netto: 109,76 zł )
zobacz więcej
Nóż 5.11 Heron Nóż 5.11 Heron
Producent: 5.11
Cena: 135,00 zł (netto: 109,76 zł )
zobacz więcej

Noże bojowe

Dobrej jakości nóż taktyczny to doskonała broń do samoobrony. Świetnie sprawdza się w walce wręcz, dlatego jest niezbędnym elementem wyposażenia żołnierzy. Jednak również osoby niezwiązane ze służbami mundurowymi mogą skorzystać, wybierając produkty tego typu w naszym sklepie. Solidne ostrze jest bardzo przydatne do różnego rodzaju prac w terenie. Z tego powodu warto zabrać je ze sobą na wycieczkę na łono natury, z dala od cywilizacji. Noże bojowe różnią się między sobą przede wszystkim ze względu na głownię, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z krótką charakterystyką poszczególnych typów.

Jednym z popularniejszych rodzajów ostrza jest Tanto, inaczej zwany Chisel Point, którego kształt nawiązuje do klasycznej broni japońskiej. Jego najważniejszą cechą charakterystyczną jest całkowicie geometryczny kształt główni, pozbawiony krzywizn brzucha, natomiast sztych wyraźnie załamuje się przy końcu. Z kolei grzbiet jest zupełnie prosty lub w niektórych przypadkach lekko załamany. Produkt polecamy przede wszystkim klientom, którym zależy na bardzo wytrzymałym ostrzu. Wadą modelu jest gorsze parametry tnące oraz słaba przebijalność.

Noże taktyczne

Kolejną propozycją w naszym sklepie internetowym są noże wojskowe typu Drop Point. Cechą wyróżniającą ten model jest przede wszystkim wyraźnie zaznaczona krzywizna brzucha przy nieznacznie wypukłym spadku grzbietu ku czubkowi. Produkt polecamy osobom, które poszukują noża o dobrych parametrach tnących i wytrzymałym sztychu. Ze względu na swoje właściwości Drop Point jest powszechnie stosowany w ostrzach myśliwskich oraz spod znaku survival.

Clip Point to nóż wojskowy bardzo zbliżony do poprzedniego modelu, jednak istnieje kilka cech umożliwiających łatwe rozróżnienie obu. Chociaż ich głownie są bardzo podobne, to w przypadku wersji Clip Point grzbiet opada w stronę sztychu po linii prostej, natomiast łuk brzucha jest nieznacznie mniejszy. Noże taktyczne tego typu charakteryzują się też imponującą zdolnością do przebijania, czego nie można powiedzieć o wariancie Drop Point. Z drugiej strony mają gorsze parametry tnące.

Noże wojskowe

W asortymencie oferujemy również noże taktyczne i bojowe typu Spear Point. Z pewnością każda osoba, którą pasjonują militaria, słyszała o tym popularnym modelu. Jego cechą charakterystyczną jest symetryczna głownia, wyróżniająca się umiarkowaną krzywizną brzucha, który ma taki sam kształt jak grzbiet. Jest to ostrze survivalowe o doskonałych właściwościach penetracyjnych i zadowalających tnących. Do większości prezentowanych modeli w zestawie sprzedawana jest pochwa dostosowana do kształtu głowni.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl